Relax-Arena
Buna ! Ai venit pe RelaxArena ! Un forum Original fara cuvinte STAFF-ul momentan este in cautare de membri asa ca nu ezita sa te inregistrezi si sa faci cerere
Te asteptam !

CopyRight©️RelaxArena

AcasaPortalFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Cautam Staff pentru forum !!!   Recrutam servere de orice tip  !!!   Pentru detali add moga.masters

Distribuiţi | 

CE INSEAMNA FIECARE FISIER DIN FOLDERUL SA-MP

In jos 
AutorMesaj
alinzerocool
Moderator Global
Moderator Global

Data de inscriere : 02/10/2011
Varsta : 23
Localizare : calarasi

MesajSubiect: CE INSEAMNA FIECARE FISIER DIN FOLDERUL SA-MP   Joi Oct 06, 2011 5:39 am

Info :
Am facut acest tutorial de oarece am vazut ca uni sunt la inceput si nu stiu ce inseamna unde se baga un FS , GM etc... si cam 20% de pe forum au avut probleme cu asta

Server Sa:Mp

Fillterscripts

Prescurtare : FS
La ce foloseste : Pai te ajuta sa numai ocupi atat de mult spatiu in GM cu prostii precum mape ,control masina etc...

GameMode

Prescurtare : GM
Traducere : Modul jocului
La ce foloseste: In acest fisier se baga modul jocului ... tot ce gasesti in joc , contine in GM

ScriptFiles

Ce se pot pune in el : Se pun casele ,bizurile , masini ,useri (inregistrati)

Pawno

La ce se foloseste: Poti sa editezi FS (FillterScripts) , GM (GameMode) . Atentie ! Puteti sa bagati in fisierele FilltersScripts si GameMode ... fisiere .amx si .pwn dar .amx nu le puteti modifica cu Pawno doar fisierele .pwn ! Nu incercati sa editati .amx ... nu merge va da eroare si se sterge. Acest "Pawno" se bazeaza pe include ... aceste include te ajuta sa faci serverul mai frumos " pe romaneste " pentru cei care iau GM / Fs depe net si il editeaza ... si cand ii da erori cu include cum ar fi : MidoStream,Dini,Dutils etc... le puteti loa depe Google ... dati search !
Download : Il iei din folderu serverului din fisierul Pawno !

Server.cfg

Va voi pune aicea un server.cfg in care veti intelege totul:

echo Executing Server Config...
lanmode 1
rcon_password [parola de la RCON]
maxplayers [sloturile / cati playeri vrei maxim pe srv ( daca intra) ]
port 7777 [Portu de preferat 7777]
hostname [numele serverului]
gamemode0 [GM din folderul GameModer (scrii numele) ]1
filterscripts [Pui numele FS aicea]
announce 0
query 1
weburl [linku site-ului tau]
onfoot_rate 40
incar_rate 40
weapon_rate 40
stream_distance 300.0
stream_rate 1000
maxnpc 0

Si cam atata daca mai aveti nelamuriri postati pe forum

P.S : Am facut acest tutorial deoarece uni nu stiu cei ala FS , GM , ScripterFiles , Pawno etc.... sa nu incepeti : prea simplu etc ... pe alti poate ii ajuta si scuzati ortografie nu prea scriu bine )
Sus In jos

CE INSEAMNA FIECARE FISIER DIN FOLDERUL SA-MP
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Relax-Arena :: Games Zone :: Sa-Mp :: Tutoriale-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | © phpBB | Forum gratuit de suport | Contact | Semnaleaza un abuz | Creeaza un blog gratuit
 |